Cursuri de consiliere creștină a mamelor și soțiilor din parohie, care se confruntă cu situații dificile materiale, familiale și/sau de relaționare cu soții și/sau copiii lor. Acestea vor fi oferite la Trapeza parohială de prof. Cristina Benga, doctor în Științele Educației.

09. Ateliere de creație „Copiii ajută copii” 09. Ateliere de creație „Copiii ajută copii”

Atelierele de creație „Copiii ajută copii” sunt coordonate de doamna Cristina Ionescu-Berechet, absolventă a programului de Artă Sacră al Facultății de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul”, Universitatea din București.…