08. Programul catehetic „Calea mântuirii”

Programul catehetic „Calea mântuirii” a fost inițiat în anul 2014, fiind concretizat prin susținerea de cateheze de către preoții bisericii sau alți profesori de teologie invitați, în fiecare zi de vineri, h. 19.00.

Pr. Gheorghe Holbea la catehezaÎn anul 2015 dorim să invităm personalități din spațiul public, cu care să discutăm despre așteptările domniilor lor privitoare la misiunea unei parohii ortodoxe azi, pentru a putea îmbunătății și adapta misiunea noastră la nevoile societății de azi.