Mesele Sf. Arh. Stefan

Mesele Sf. Arh. Stefan, ianuarie 2015

Comuniune - prima masa - 2015

Din dragostea unei familii de a pune la dispozitie, in cadrul trapezei, o masa a iubirii, a bucuriei, pentru comuniunea noastra mai frumoasa, au fost invitate doamnele cu o mai mare nevoie de comuniune si cateva familii organizatoare. Astfel, in Duminica de dupa Botezul Domnului, la solicitarea mai multor persoane, s-a propus si acceptat ca in fiecare luna, o familie sau un grup de persoane, pe baza de programare, sa ofere o astfel de agapa crestina. 

Multumim familiei Zlataru pentru deschiderea acestui nou drum al luminii in comunitatea Sf. Stefan - Cuibul cu Barza.

 

 

 

 

 

 

Un comentariu

[+] Adauga un comentariu
  • #1 maria georgescu 13.01.2015 19:06
    Apreciez mult aceasta noua modalitate de a strange mai mult legaturile intre enoriasii bisericii Sf.Stefan Cuibul cu barza. Felicitari celor care au avut initiativa si celor care au re usit organizarea unui astfel de eveniment. Sa ne ajute Dumnerzeu, sa urmam si altii, exemplul dumnealor.

Adauga un comentariu

Comentariile care contin injurii, un limbaj licentios, instigare la încalcarea legii, la violenta sau ura vor fi sterse. Ii încurajam pe cititori sa ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate.

Introdu numarul din imagine:
security
A doua agapă la trapeza parohiala - 8 februarie 2015 A doua agapă la trapeza parohiala - 8 februarie 2015

În data de 8 februarie 2015 a fost oferită a doua agapă la trapeza parohială de doamna Mirela Stanciu și doamna Mariana Popa în numele Sf. Arhidiacon Ștefan și întru pomenirea celor adormiți din familiile lor. S-au citit fragmente…

Dictionar Ortodox