Noutati - Evenimente

Slujba de hram

De Sfantul Stefan biserica noastra a gazduit o slujba aparte: ne-am bucurat de prezenta Preasfintitului Parinte Timotei Prahoveanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Bucurestilor si de un sobor de preoti si diaconi invitati. "Din soborul slujitor a făcut parte și pr. Dan Toader, protoiereul Protopopiatului Sector 1 Capitală, pr. Daniel Benga, parohul bisericii și profesor la Facultatea de Teologie din București, precum și alți preoți profesori."

Sfanta Liturghie a fost cantata de corul Symbol, al Patriarhiei Romane, condus de lect. dr. Luminita Gutanu.

Pastile 2017 Pastile 2017

Hristos a inviat din morti Cu moartea pe moarte calcand Si celor din morminte Viata daruindu-le.

Concursul național de creație "Icoana şi Şcoala mărturisirii" Concursul național de creație

În perioada 1decembrie 2016 – 21 mai 2017 s-a desfasurat concursul național de creație "Icoana şi Şcoala mărturisirii", organizat cu binecuvântarea Preafericitului Părinte Patriarh Daniel și cu aprobarea Sfântului Sinod…