Noutati - Evenimente

Slujba de hram


De Sfantul Stefan biserica noastra a gazduit o slujba aparte: ne-am bucurat de prezenta Preasfintitului Parinte Timotei Prahoveanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Bucurestilor si de un sobor de preoti si diaconi invitati. "Din soborul slujitor a făcut parte și pr. Dan Toader, protoiereul Protopopiatului Sector 1 Capitală, pr. Daniel Benga, parohul bisericii și profesor la Facultatea de Teologie din București, precum și alți preoți profesori."
  
Sfanta Liturghie a fost cantata de corul Symbol, al Patriarhiei Romane, condus de lect. dr. Luminita Gutanu.

Nu sunt comentarii la acest articol!

Adauga un comentariu

Comentariile care contin injurii, un limbaj licentios, instigare la încalcarea legii, la violenta sau ura vor fi sterse. Ii încurajam pe cititori sa ne raporteze orice abuz vor sesiza in comentariile postate.

Introdu numarul din imagine:
security
Pastile 2017 Pastile 2017

Hristos a inviat din morti Cu moartea pe moarte calcand Si celor din morminte Viata daruindu-le.      

Concursul național de creație "Icoana şi Şcoala mărturisirii" Concursul național de creație

În perioada 1decembrie 2016 – 21 mai 2017 s-a desfasurat concursul național de creație "Icoana şi Şcoala mărturisirii", organizat cu binecuvântarea Preafericitului Părinte Patriarh Daniel și cu aprobarea Sfântului Sinod…

Dictionar Ortodox