Noutati - Evenimente

Actiunea caritabila in comuna Slobozia

Iubiti credinciosi,

Maine, sambata, 20.12.2014, ora 10, ne intalnim la biserica pentru actiunea caritabila de la centrul social (adapost-violenta in familie) din comuna Slobozia, jud. Giurgiu. Deplasarea se va face in limita locurilor din masinile personale.
Donatii de haine, alimente, jucarii, etc. se mai pot aduce la biserica.

(Durata - cca. 4 h)

Doamne ajuta!

Pastile 2017 Pastile 2017

Hristos a inviat din morti Cu moartea pe moarte calcand Si celor din morminte Viata daruindu-le.

Concursul național de creație "Icoana şi Şcoala mărturisirii" Concursul național de creație

În perioada 1decembrie 2016 – 21 mai 2017 s-a desfasurat concursul național de creație "Icoana şi Şcoala mărturisirii", organizat cu binecuvântarea Preafericitului Părinte Patriarh Daniel și cu aprobarea Sfântului Sinod…